Warsztaty Radykalnego Wybaczania

  Wybaczajmy skutecznie - darowanie krzywd ma moc uzdrawiania

20 maj 2006
w godz. 10.00-18.00

 

 

"Nie ma chyba na tej planecie człowieka, który choć raz w życiu nie doznałby poważnej krzywdy. Drobne przykrości dotykają nas tak często, że nie potrafimy ich nawet zliczyć. Któż z nas nie obwiniał innych o to, że brak mu szczęścia.

 W gruncie rzeczy archetyp ofiary zakorzenił się w nas głęboko i bardzo silnie oddziaływuje na powszechną świadomość. Przez wieki odgrywaliśmy rolę ofiary w każdej dziedzinie życia, przekonując samych siebie, że świadomość ta jest podstawowym składnikiem ludzkiego losu.

Nadszedł czas, by postawić pytanie: jak przestać budować swoje życie na archetypie ofiary?

Jeśli chcemy się uwolnić od tego silnie działającego wzorca musimy go zastąpić czymś radykalnie innym, tak pociągającym i wyswobadzającym naszą duchowość, że zdołamy się wyzbyć świadomości ofiary i opuścić świat złudzeń". Colin C.Tipping    

Colin Tipping , brytyjski terapeuta, od wielu lat mieszkający w Stanach Zjednoczonych, wybaczanie uczynił swoją misją. Twierdzi, że większość problemów osobistych, zawodowych, a być może nawet chorób, ma swoje źródło w braku wyrażania emocji, w utrzymywaniu zranienia i gniewu w sobie. Prowadzi to do powstawania w naszym ciele blokad, skutecznie hamujących przepływ energii życiowej, a w relacjach z innymi do powstawania napięć kreowanych podświadomie przez wyparte emocje i uczucia. Wybaczenie krzywd jest, jego zdaniem, najskuteczniejszym sposobem na uwolnienie się od negatywnych emocji i związanych z nimi blokad energetycznych.

Metoda Radykalnego Wybaczania odmienia życie człowieka, zmieniając perspektywę widzenia naszej przeszłości, teraźniejszości oraz przyszłości. Dotyczy to zwłaszcza obszaru związków z ludźmi. W przeciwieństwie do innych form wybaczania, Radykalne Wybaczanie jest łatwe do stosowania
i daje natychmiastowe efekty, ponieważ umożliwia wyjście z roli ofiary.

Narzędzia Radykalnego Wybaczania są niezwykle proste w użyciu, krok po kroku umożliwiają pozbycie się emocjonalnego bagażu przeszłości, jak również pozwalają nam żyć bez obawy o przyszłość. Rezultatem stosowania Radykalnego Wybaczania jest ogólna poprawa zdrowia, zwiększone zadowolenie, szczęście, wewnętrzna moc osobista oraz poczucie wolności.

W trakcie warsztatu omówionych będzie i doświadczonych w praktyce 5 etapów Radykalnego Wybaczania - metody proponowanej przez Colina Tippinga. Główną częścią Warsztatu będzie Ceremonia Radykalnego Wybaczania, oparta na tradycji Amerykańskich Indian. Uczestniczenie w niej umożliwia ludziom w sposób dyskretny pozbycie się poczucia winy i żalu, które gnębią ich od lat.

Prowadzący: Ireneusz Rudnicki, założyciel Instytut Radykalnego Wybaczania w Polsce
Cena : 150 zł

Kontakt i zapisy:
Marta Sobieszek
e-mail: fsconsulting@op.pl
tel. kom. 0 507 11 44 34

Miejsce:
Centrum Psychoterapii i Psychoedukacji Gestalt
Wrocław
ul.Krucza 68/5 (róg Kruczej z Gajowicką)

Serdecznie zapraszam !