. . .
. strona główna oferta o Feng Shui o mnie linki kontakt .

Na czym polegają konsultacje

Konsultacja feng shui polega na analizie siedziby człowieka ( domu, mieszkania, firmy, biura) pod kątem jaki jest potrzebny danej osobie. Pomaga określić potencjał badanego miejsca w chwili obecnej i w przyszłości.

Celem konsultacji może być także zapobieganie występującym niekorzystnym sytuacjom i problemom oraz usuwanie przyczyn problemów już istniejących - zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Poważne, profesjonalne konsultacje nie są przeprowadzone wyłącznie drogą telefoniczną, drogą e-mail lub tylko na podstawie planu mieszkania lub biura. Pełna konsultacja zawsze wymaga obecności konsultanta w konsultowanym miejscu i zbadania wielu dodatkowych czynników.

W czasie konsultacji dokładnie badamy:

  • otoczenie domu ( sprawdzamy jaki jest otaczający teren, sąsiadujące budynki, drogi, rzeki, drzewa.)
  • główne wejście (lokalizację drzwi i kierunek na jaki wychodzą, dokonuje się tu pomiarów kompasem luo pan)
  • lokalizację kuchni i ustawienie kuchenki
  • lokalizację głównej sypialni i ustawienie łóżka (a w firmie: gabinety dyrektorów, salę konferencyjną, pomieszczenia księgowości i finansów)
  • lokalizację łazienek i toalet
  • rozkład pomieszczeń i ich funkcje czyli tzw. dystrybucję Qi

W swojej analizie konsultant zajmuje się znalezieniem, zanalizowaniem i usunięciem przyczyn ewentualnych zagrożeń jakie mogą wystąpić na danym terenie i w określonych pomieszczeniach. Konsultant na kolejnym spotkaniu przekazuje swoje analizy na piśmie i wspólnie z klientem omawia proponowane zalecenia. Takie spotkania trwają od jednej do dwóch godzin.